Stravování

Strava dětí se skládá ze svačiny, obědu a odpolední svačiny.

Dětem je třeba do batůžku sbalit lahev s pitím, dopolední a odpolední svačinu. V průběhu dne mají k dispozici a volnému odběru ovoce a zeleninu a také vodu pro doplnění lahví. Ke svačinám a obědu je dětem nabízený i jiný nápoj, např. teplý bylinkový čaj dělaný ze zdrojů zahrady (jitrocel, máta, meduňka, sedmikrásky, tymián, levandule).

Obědy se dětem vaří v zázemí klubu a jsou vegetariánské. K jejich přípravě se nepoužívá bílá mouka, bílá sůl, bílý cukr a tuk v podobě margarínu nebo sádla. Důvody proč tyto „jedy“ ze stravy vypouštíme najdete ke stažení ve složce zajímavé odkazy. Jídlo solíme pouze růžovou himalájskou solí, cukr používáme nerafinovaný třtinový, datlový sirup, melasu, obilné slady, med nebo kokosový cukr. Mouku pak špaldovou, žitnou, jáhlovou, čirokovou, ovesnou, kukuřičnou, pohankovou a nebo jablečnou pro přípravu sladkých jídel. Jako tuky používáme ty, které obsahují nenasycené mastné kyseliny tedy oleje olivové, kokosové nebo oleje z ořechů či semen. Při přípravě jídla využíváme bio potraviny, dále pak vlastní výpěstky či lokální produkty z okolních farem (např. Bemagro).

V případě přání rodičů je také možné vařit dětem obědy bezlepkové.

Cena jednoho jídla – tedy polévka a hlavní jídlo je 50,-.

Pokud by rodiče dětem chtěli připravovat obědy vlastní, je i tato varianta možná. Dětem jejich z domova přivezený oběd rádi ohřejeme.

 

 

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka