Vize

Projekt NaZaHraDě je velice úzce spojen s kreativitou a chutí každého dítěte hrát si, poznávat a tvořit. Jako prvky k poznávání používáme hlavně přírodních zdrojů a materiálů a též zdrojů ekologických. Samotná ekologie je téma, které nás bude v běžných denních činnostech s dětmi provázet. Pobyt v přírodě a udržitelný přístup k životu – to jsou hlavní pilíře vzniku tohoto lesního klubu. Považujeme za důležité, aby se kladný vztah k přírodě, zvířatům a naší zemi jako ekologickému celku vytvořil už v útlém věku dítěte.

Dětem dáváme prostor jak přirozeně objevovat svět, ukazujeme jim jak je možné naturálně žít, pěstovat rostliny a také si z nich uvařit, používat byliny nejen do jídla, ale také jako první pomoc při různých obtížích. Naším cílem je, aby to co se o přírodě a naší zemi ve školách učí z knih, mohly prožít v praktickém vyjádření, tedy v takové podobě, která je jim samotným přirozeně bližší.

NaZaHraDě mají možnost prožívat, vidět, cítit, ochutnat a vyzkoušet si samy, zahradu totiž tvoříme podle principů permakultury. Je tedy džunglí pro děti i pro dospělé a umožní všem koukat se na svět očima přírody. Vše co zde roste, bydlí, žije nebo jen chvíli nocuje má své místo a svůj smysl.

Předškolní vzdělávání nabízíme dětem ve věku od 3 do 7 let.

picture

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka